poniedziałek, 3 sierpnia 2009

kurs repoglamour!

Czyli lekcje u najlepszych! Tak właśnie u najlepszych! Jak dla mnie duet Ciesielska, Trzcionka to pierwsza liga w kraju jeśli chodzi o reportaż ślubny!

Tydzień temu miałem okazję uczestniczyć w kursie organizowanym przez Kalinę i Adama. Liczyłem wynieść z tych zajęć dużo i tak też się stało! Wyniosłem nawet dużo więcej! Od zakończenia kursu minął już tydzień a ja w głowie dalej mam ogromny chaos! Totalna rozwałka mózgu, wszystkiego czego się uczyłem, doskonaliłem i praktykowałem! To coś w stylu kubeł zimnej wody na rozgrzaną głowę! Moje pierwotne podejście do fotografii i obróbki graficznej zdjęć zderzyło się z nowym, innym myśleniem. Czy wcześniej robiłem złe zdjęcia, źle myślałem? NIE! Wcale nie! Wręcz przeciwnie! Bardzo poprawnie i z zachowaniem wszystkich prawideł fotografii. Obróbka była mało ingerującym dodatkiem. Zawsze starałem się zachować maksimum poprawności pomijając unikalność chwili. Brakowało mi takiego "liścia w pysk", odświeżenia i nowego spojrzenia na ślub! Do tej pory robiłem "poprawną" fotografię, która nie była zła, ale cały czas czułem, że to za mało i czegoś brakuje! Koleżanki, Koledzy fotografowie... Jeśli zastanawiacie się czy warto wydać te pieniądze na spotkanie z Adamem i Kaliną to świadomie odpowiem, że jak najbardziej warto! Nie jest to rodzaj kursu w stylu "krok po kroku jak zostać zajebistym fotografem" ale pokazanie ogólnej drogi w tym kierunku, podanie na tacy przepisu, odkrycie się do naga przez prowadzących i pokazanie jak "my" to robimy... Ktoś kiedyś mi powiedział, że ten kurs to rok do przodu w dwa dni, i tak chyba faktycznie jest! Niby dwa dni to strasznie mało, ale w rzeczywistości jeśli ktoś ma ambicje, plan i chęci wyciągnie z tego wszystko czego potrzebuje! Natomiast zawiedzie się ten, który szuka uniwersalnego środka/przepisu na zrobienie super zdjęcia bez doświadczenia i zaangażowania polegając tylko na Photoshopie. W tym kraju jest wielu wyjątkowych fotografów ślubnych, ale ja zakochałem się w zdjęciach tych dwojga i tak chyba pozostanie... Poniżej przedstawiam owoce kursu warszawskiego z dnia 27/28.07.2009

\10 komentarzy:

Darek Fedko pisze...

zawstydzasz... nie mam pytań.

{ósma trzydzieści} pisze...

no rzeczywiście zajebiste zdjęcia :)))

{ósma trzydzieści} pisze...

Mam małe pytanko: to drugie zdjęcie jest doświetlone lampą?

A&A Foto pisze...

bardzo fajnie :)
Co prawda na kazdym inna obrobka, ale zarazem kazde zdjecie przedstawia inny moment, inna sytuacje,inna lokalizacje, wiec mozna zrozumiec. Sa bardzo fajne kadry. Podobaja mi sie

Hubert Kalinowski pisze...

Szacuneczek :)

Anonimowy pisze...

bardzo, bardzo, bardzo! mi się podoba. szczególnie pani w kapelutku. cudny, portret:D
inne również z serii breathtaking:0

Anonimowy pisze...

Trojka - bezapelacyjny faworyt

KRZYSZTOF PRAŚNIEWSKI pisze...

Serwus ludzie :) Miło to czytać - nie spodziewałem się!!! Dziękuję!!! A co do kwestii technicznych to to drugie nie było doświetlane lampą.

Pawcior pisze...

Barawo:)
Dużo fajnych kadrów i obróbka na duży, duży pluls:)
Co ja bendę pisał świetnie:)

PanGi pisze...

Krzepko:) jak ty to czynisz....:)
jestem pełen podziwu:)

ARCHIWUM - warto tu zaglądać

SZKOLENIA Z KRZYSZTOFEM

SZKOLENIA Z KRZYSZTOFEM
...wkrótce więcej szczegółów! Zapraszam!

www.prasniewski.pl

www.prasniewski.pl
artystyczna fotografia ślubna

...

Moje zdjęcie
gliwice, śląskie, Poland
fotografia ślubna chorzów, fotografia ślubna katowice, fotografia ślubna bytom, fotografia ślubna pszczyna, fotografia ślubna tarnowskie góry, fotografia ślubna pyskowice, fotografia ślubna racibórz, fotografia ślubna opole, fotografia ślubna rybnik, fotografia ślubna żory, fotografia ślubna tychy, fotografia ślubna wieliczka, fotografia ślubna rzeszów, knurów, fotografia ślubna lubliniec, fotografia ślubna strzelce opolskie, fotografia ślubna gliwice, fotografia ślubna warszawa, fotografia ślubna kraków, fotografia ślubna wrocław, fotografia ślubna łódź, fotografia ślubna bydgoszcz, fotografia ślubna zabrze, fotografia ślubna śląsk, fotografia ślubna małopolskie, fotografia ślubna mazowieckie, fotografia ślubna śląskie, fotografia ślubna podkarpackie, fotografia ślubna wielkopolskie, fotografia ślubna dolnośląskie, fotografia ślubna lubuskie, zdjęcia ślubne, fotograf na ślub, fotografia śłubna, zdjęcia śłubne, fotograf ślubny kraków, fotograf ślubny katowice, fotograf ślubny katowice, fotograf ślubny gliwice, fotograf ślubny bydgoszcz, fotograf ślubny śląsk, fotograf ślubny kraków, fotograf ślubny byto, fotograf ślubny wrocław. pracuję na terenie całego kraju! :)