niedziela, 8 lutego 2009

MAKRO


Makrofotografia

Bardzo wdzięczna część fotografii ze względu na osiągane efekty. Świat roślin i owadów w dużym powiększeniu jest niczym mały kosmos niedostrzegalny gołym okiem, ale za to piękny i intrygujący. Akurat żeby polecieć w ten kosmos nie trzeba rakiety i masy pieniędzy a jedyne co to wystarczy się schylić i popatrzeć... Spędziłem trochę czasu w trawie polując na tych małych kosmitów dlatego też postanowiłem dodać i te zdjęcia, bo nie zawsze było kolorowo i przyjemnie. Owady są najspokojniejsze o dwóch porach dnia. Rano kiedy jest jeszcze zimno i wieczorem, o każdej innej porze dnia jest ekstremalnie ciężko podejść do nich nawet na metr a co dopiero położyć się i fotografować. Część z tych zdjęć jednak robiona była w nietypowych godzinach, latem i nie raz zostałem pogryziony przez komary, mrówki i inne paskudztwa po których zostały tylko bąble na baaaardzo różnych częściach ciała... Zdjęcia te robiłem jeszcze starym aparatem (EOS 350D)  z zamontowanymi pierścieniami pośrednimi i 50tką - wszystko manualne z mocowaniem M42. Z czasem dokupiłem ruski mieszek makro, ale tu fotografowanie jest niemożliwe bo głębia ostrości jest bardzo mała, więc zdjęcia z ręki odpadają a znowu żeby uzyskać przyzwoitą głębię musiałem przymknąć przesłonę do F22 a co za tym idzie w wizjerze było czarno :) Planowałem dorobić coś w stylu makro ring, żeby móc co kolwiek zobaczyć, ale jakoś plany rozeszły się po kościach. Z dumą dodam, że wszystkie zaprezentowane poniżej zdjęcia robione były w warunkach naturalnych bez użycia chemii i innych lakierów do włosów, a zatem żaden z modeli nie ucierpiał ani trochę!

Zapraszam,


Zdjęcie poniżej przedstawia pająka skakuna, jestem ogromnie zadowolony z tego kadu ponieważ ten pająk jest trudny do uchwycenia, a dodatkowo był to czerwcowy wieczór ok. 19tej i bardzo gorąco... 

Żarówkus-sześćdziesiątkus - pospolity gatunek

Zdjęcie poniżej zdobyło tytuł "digart dnia"  na popularnym forum fotograficznym - no jak by nie było zdjęcie docenione, co bardzo mnie cieszy!


A to już kadr z mieszka! Zbliżenie mega, ale bardzo ciężko osiągalne.
 

3 komentarze:

Anna Lechowska "Figa" pisze...

kawał bardzo dobrej makrofotgrafii
lUbię :o)

MargoFoto pisze...

piękne zdjęcia !!

AMB pisze...

jestem pod wrażeniem:)

ARCHIWUM - warto tu zaglądać

SZKOLENIA Z KRZYSZTOFEM

SZKOLENIA Z KRZYSZTOFEM
...wkrótce więcej szczegółów! Zapraszam!

www.prasniewski.pl

www.prasniewski.pl
artystyczna fotografia ślubna

...

Moje zdjęcie
gliwice, śląskie, Poland
fotografia ślubna chorzów, fotografia ślubna katowice, fotografia ślubna bytom, fotografia ślubna pszczyna, fotografia ślubna tarnowskie góry, fotografia ślubna pyskowice, fotografia ślubna racibórz, fotografia ślubna opole, fotografia ślubna rybnik, fotografia ślubna żory, fotografia ślubna tychy, fotografia ślubna wieliczka, fotografia ślubna rzeszów, knurów, fotografia ślubna lubliniec, fotografia ślubna strzelce opolskie, fotografia ślubna gliwice, fotografia ślubna warszawa, fotografia ślubna kraków, fotografia ślubna wrocław, fotografia ślubna łódź, fotografia ślubna bydgoszcz, fotografia ślubna zabrze, fotografia ślubna śląsk, fotografia ślubna małopolskie, fotografia ślubna mazowieckie, fotografia ślubna śląskie, fotografia ślubna podkarpackie, fotografia ślubna wielkopolskie, fotografia ślubna dolnośląskie, fotografia ślubna lubuskie, zdjęcia ślubne, fotograf na ślub, fotografia śłubna, zdjęcia śłubne, fotograf ślubny kraków, fotograf ślubny katowice, fotograf ślubny katowice, fotograf ślubny gliwice, fotograf ślubny bydgoszcz, fotograf ślubny śląsk, fotograf ślubny kraków, fotograf ślubny byto, fotograf ślubny wrocław. pracuję na terenie całego kraju! :)