wtorek, 12 maja 2009

Polowe czyszczenie matrycy :)

Ślub Gosi i Andrzeja... 

Ten dzień odsypiałem do dziś... Nie, nie dlatego, że piłem bo w pracy nie piję, ale był to dzień pełen emocji i wrażeń, no ale o tym może później! Wiecie co to matryca światłoczuła w aparacie? To taki nieruchomy film... No i jak on się pobrudzi, tj. jakiś syf na nim siądzie to jest źle dla fotografa i dla pary młodej :) Dokładniej jak na taką matrycę osiądzie jakieś ciało obce wielkości paru mikronów to na zdjęciu widnieje to jako ogrooooomna plama i trzeba później przy obróbce używać narzędzia o nazwie stempel w programie do obróbki graficznej o nazwie photoshop (czyta się to mniej więcej tak: fotoszop ;P) co jest bardzo czasochłonne a w niektórych przypadkach, mając "dużo szczęścia" taka plama siada na najistotniejszych częściach kadru czyli np. na oku pani młodej - czego raczej nie da się usunąć, bo w sumie bez sensu wyglądałaby bez oka na ślubie i ktoś mógłby pytać czemu tak... No ale nieważne... W każdym razie, taki syf wraz kolegami osiedli mi na matrycy!!! Tak wiem, dramat! Na załączonym obrazku przedstawiam całą ekipę! 
Kiedy to zobaczyłem musiałem podjąć decyzję o operacji na otwartym sercu! "Siostro skalpel" powiedziałem... Czyszczenie matrycy na ławce pod knajpą! A tak w ogóle to dzień wcześniej ją czyściłem i lśniła jak okna przed świętami wielkanocnymi u mnie w domu (noooo tzn. bardzo lśniła) ale się zabrudziła bo nie posłuchałem mamy która zawsze mówiła: "nie wdmuchujemy paprochów do środka bo się przemieszczą i tak czy tak prędzej czy później osiądą na twej matrycy Krzysiu" Nie posłuchałem i mam karę! Na szczęście cały zabieg minął bez komplikacji a pacjent wrócił do zdrowia zaraz po zabiegu i nie chciał nawet L4 i czym prędzej pognał do pracy! Syf tym razem wyleciał na zewnątrz i od tamtej pory już się nie widzieliśmy... 1 Syf główny, wielki (mega syf wielkości żuka gnojarza - a może to był faktycznie żuk... sam nie wiem...)
2 Kolega tego dużego...
3 Ukrywający się koledzy - "że niby nas nie ma..."
4cała galaktyka syfów - to była chyba wielka biba w tej części matrycy - cała rozbawiona horda małych, uciążliwych paprochów!
5, 6, 7, 8, 9 ... Cała reszta która zaginęła w gąszczu szczegółów zdjęcia.

0 I w końcu strefa zero czyli miejsce dokonania zabiegu! (ten kolo na zdjęciu to nie ja - to był pan który o 16tej mówił "łytytłyfffv fffffyy głtyyyy ddsafsddf pffff..." ale był z imprezy obok...) 
    

Brak komentarzy:

ARCHIWUM - warto tu zaglądać

SZKOLENIA Z KRZYSZTOFEM

SZKOLENIA Z KRZYSZTOFEM
...wkrótce więcej szczegółów! Zapraszam!

www.prasniewski.pl

www.prasniewski.pl
artystyczna fotografia ślubna

...

Moje zdjęcie
gliwice, śląskie, Poland
fotografia ślubna chorzów, fotografia ślubna katowice, fotografia ślubna bytom, fotografia ślubna pszczyna, fotografia ślubna tarnowskie góry, fotografia ślubna pyskowice, fotografia ślubna racibórz, fotografia ślubna opole, fotografia ślubna rybnik, fotografia ślubna żory, fotografia ślubna tychy, fotografia ślubna wieliczka, fotografia ślubna rzeszów, knurów, fotografia ślubna lubliniec, fotografia ślubna strzelce opolskie, fotografia ślubna gliwice, fotografia ślubna warszawa, fotografia ślubna kraków, fotografia ślubna wrocław, fotografia ślubna łódź, fotografia ślubna bydgoszcz, fotografia ślubna zabrze, fotografia ślubna śląsk, fotografia ślubna małopolskie, fotografia ślubna mazowieckie, fotografia ślubna śląskie, fotografia ślubna podkarpackie, fotografia ślubna wielkopolskie, fotografia ślubna dolnośląskie, fotografia ślubna lubuskie, zdjęcia ślubne, fotograf na ślub, fotografia śłubna, zdjęcia śłubne, fotograf ślubny kraków, fotograf ślubny katowice, fotograf ślubny katowice, fotograf ślubny gliwice, fotograf ślubny bydgoszcz, fotograf ślubny śląsk, fotograf ślubny kraków, fotograf ślubny byto, fotograf ślubny wrocław. pracuję na terenie całego kraju! :)